Zbliżają się Targi POL-ECO SYSTEM

Już 23.10.2018 r. rozpoczynają się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM. Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CZYSTE POWIETRZE – w trosce o zdrowie, klimat i środowisko” wpisuje się w kompleksowe działania rządu w zakresie zmniejszenia niskiej emisji oraz  zdecydowaną poprawę jakości powietrza w Polsce. – Podjęcie tego problemu na tak szeroką skalę podczas jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie środowiska w Polsce z pewnością przyczyni się do wypracowania wspólnych dobrych rozwiązań, które zaprocentują w przyszłości – zaznacza minister środowiska Henryk Kowalczyk.  

Bogaty program konferencyjny

Integralną częścią Targów POL-ECO SYSTEM będzie zorganizowana po raz drugi przez Ministerstwo Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestrzeń wystawienniczo-konferencyjna „Ekosfera”, w ramach której odbędzie się szereg konferencji, paneli dyskusyjnych i szkoleń. Omówiona zostanie aktualna polityka państwa w zakresie ochrony środowiska. Zakres tematyczny tego panelu obejmować będzie m. in. ekologiczne paliwa węglowe, gospodarkę niskoemisyjną i użycie odnawialnych źródeł energii w gospodarce. Zagadnienia kolejnych dyskusji dotyczyć będą również transportu niskoemisyjnego, rozwoju elektromobilności, przystosowania miast do zmian klimatu, a także działalności Bussiness Inteligence w ochronie środowiska.

W ramach wydarzenia resort środowiska przedstawi swój sztandarowy Program „Czyste Powietrze”. Przedstawiciele NFOŚiGW omówią jego szczegóły oraz główne założenia przygotowane dla beneficjentów. Panele będą świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o problemach, z którymi mierzy się administracja i biznes w sferze poprawy jakości powietrze. 

Konkurs Ministra Środowiska

Podczas gali uroczystego otwarcia Targów POL-ECO SYSTEM zostaną wręczone nagrody w  konkursie Ministra Środowiska PRODUKT W OBIEGU. Targom towarzyszyć będzie wystawa nominowanych w konkursie produktów lub projektów. Organizatorom konkursu zależy przede wszystkim na promowaniu prawidłowych postaw ekologicznych i ich upowszechnianiu. Jego głównym zamysłem jest też wspieranie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ekologii i gospodarki obiegu zamkniętego.  Konkurs PRODUKT W OBIEGU przeznaczony jest w głównej mierze do nowoczesnych producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. 

W trosce o środowisko

Targi POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w zakresie ochrony środowiska w Polsce. Podczas targów prezentowane są najnowocześniejsze technologie, rozwiązania oraz produkty z zakresu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. POL-ECO SYSTEM to miejsce spotkań przedstawicieli wielu branż. Jest również miejscem merytorycznych dyskusji ludzi świata nauki, samorządu i polityki. 

 

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 23-25.10.2018 r.

 

www.polecosystem.pl